Máme na čom stavať

Autor: Pavol Valášek | 7.8.2019 o 7:14 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  144x

O práci s mládežou, o nastavení systému a "vlaku", ktorý nám ušiel, sme už počuli a čítali veľa. Reálne výsledky nám naši reprezentační tréneri so svojimi zverencami ponúkajú na zimných štadiónoch. 

Tam, na ľade, kde vás prázdne slová funkcionárov nezachránia pred inváziou súperových útokov. Výber do 18 rokov má za sebou prvé dve vystúpenia na prestížnom turnaji Hlinka Gretzky Cup. V prvom zápase, hoci podľa mnohých štatistík boli lepším tímom, podľahli Švédom o jeden gól. Vo včerajšom zápase bol z toho dokonca bod za prehru po predĺžení s USA. 

Viac ako bod. 

Poobedňajší zápas medzi Švédskom a Ruskom svoj príbeh napísal, a tak som s kávou v ruke pozeral na vyprázdnený zimný štadión v Piešťanoch a čakal na rozcvičku našich talentovaných mladíkov. Po zaznení štátnych hymien oboch krajín už boli sedadlá slušne zaplnené, a viac ako tisícka divákov začala hráčom sympatickým povzbudzovaním pomáhať v boji proti náročnému súperovi. 

"Načo robil kľučku, stratil 15 sekúnd," frflal sedadlo za mnou starší pán. "To treba dávať na bránu, povedz mi, čo vyvádzajú," pritakával mu kamarát, sťa by mal za sebou stovky zápasov v niektorej kvalitnej súťaži. Typickí hundroši. Keď Avery Hayes otvoril skóre, ich debaty nabrali ešte väčšie obrátky. 

Našťastie, väčšina publika mala pozitívnejší prístup a tribúnami sa nieslo zborové "SLOVENSKO, SLOVENSKO".  Naši mladíci s pribúdajúcimi minútami dostávali publikum stále viac do varu a pred americkými hokejistami nemali žiadny rešpekt. Teda, prirodzený rešpekt treba zachovať ku každému súperovi. Lenže zverenci Ivana Feneša doslova jazdili po ľade, bojovali, strieľali. Slovenský divák je mnohokrát nevďačný, avšak dokáže odpustiť prehru aj uznať kvality súpera. Po takom výkone, aký včera previedla naša "osemnástka". 

Keď sa traja naši rútili do útočného pásma a na jeden dotyk sa pokúsili zakončiť do prázdnej bránky, aj "hundroši" za mnou začali gestikulovať a robiť niečo, čo pripomínalo uznanlivý potlesk. Aj trpkých slov bolo čoraz menej. 

Hojnému počtu skautov v zápisníkoch iste nechýbajú mená ako Kňažko, Chromiak, Myklukha, Kašlík či Nemec. Dôležité je, že perfektný bol celý tím. Chalani pôsobia súdržne. Do ďalšieho priebehu turnaja si tak páni z NHL na našich chlapcov určite nachystajú čisté strany v zošitoch a formuláre, ktoré budú posielať do klubov svojím šéfom. 

Nedávajme si ružové okuliare ani nerobme závery na začiatku sezóny. Stále treba mať na pamäti, že výber do 18 rokov vypadol z elitnej kategórie MS. 

Najpodstatnejšie je, že od kompetentných neostáva len pri ľúbivých slovách o výchove a mládeži. Že vidno snahu a prácu. Klobúk dole pred chalanmi za zápas proti Švédom a USA. Včera som odchádzal spokojný. Tak ako zhruba ďalších 1000 ľudí, vrátane spomínaných kritických pánov. 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Galkovci poslúžili Smeru a SNS. Parlament však chcú blokovať Beblavý a spol.

Danko spomína možnosť vykázania poslancov zo sály.


Už ste čítali?