Kajínek je vonku, "traste sa"!

Autor: Pavol Valášek | 24.5.2017 o 13:14 | Karma článku: 3,50 | Prečítané:  621x

Média a ich vďační konzumenti majú opäť na pár dni postarané o zábavu. Ošiaľ spôsobil prezident ČR Zeman, ktorý udelil milosť Jiřímu Kajínkovi, odsúdenému na doživotie. 

Ak ste čakali, že v nasledujúcich riadkoch budem rozoberať Kajínkov príbeh, asi vás sklamem. Bolo popísaných tisíce článkov, dokonca sa o ňom natočil film. Čo ma však zaráža. Áno zaráža! To je strašné verejné odsúdenie tejto milosti. Och áno, aké amorálne, nechutné, fuj! Pre mnohých z vás bude takýto amorálny a zvrátený aj môj názor. Ale to už je akási neodmysliteľná súčasť toho, že niekde vyjadrujete svoje myšlienky. Nikdy nebudú všetci súhlasiť, na to si treba zvyknúť. 

Poďme teda k veci, stádovité správanie ľudí ma už neprekvapilo. To má byť predmetom skúmania rôznych psychológov, nebudem sa do toho púšťať. Verejné známy prípad, na sociálnych sieťach a rôznych portáloch neostala „nitka suchá“.  Prečo by som sa mal báť človeka, ktorý zabil dvoch mafiánov? Áno, on je pravdepodobne zločinec a vrah a takých istých dvoch zabil. PRAVDEBODOBNE. Teda pardón, nechal som sa uniesť, on chladnokrvne zavraždil „podnikateľa a jeho osobného strážcu“. A kým začnete moralizovať o tom, že obete mali rodiny...počkajte si prosím na koniec a pointu tohto blogu. 

Takže si to zosumarizujme, vrah zabil dvoch (je to dosť možné) ďalších zločincov. Odsedel si za to 23 rokov a napitý český prezident mu dal milosť. Zrejme kvôli nejasnostiam v celom prípade, alebo sa to tak prezentuje. A prečo by to mne malo vadiť ? Mám sa ho báť ? BU BU BU Kajínek je vonku. Úbohá komunikácia najmä zo strany bulváru. Každý si to zoberie po svojom, ako hovorím jeho milosť mi nemá prečo vadiť, nemám sa prečo báť ale na druhej strane vítať ho ako rockovú hviezdu. No neviem, nech sa na to pozriem z akejkoľvej strany....Okej mali napísať, Zeman mu dal milosť, je to fakt, novinári sú tiež na to, aby vyjadrovali názor ale tam to malo podľa mňa skončiť. Mal opustiť väzenie a snažiť sa nenápadne žiť čo najlepšie ako sa dá.  

A teraz k pointe, ktorú som vyššie spomínal. Kedy sa dočkám nejakého článku, tlačovky alebo akéhokoľvek iného mediálneho výstupu o tom, že niekto odhalil obeť domáceho násilia? Že bol odsúdený pedofil...Každý deň za dvermi AJ vašich bytoviek dochádza k domácemu násiliu. Dobité ženy a psychicky zdevastované deti sa v strachu o život neodvážia volať o pomoc. Chudobné matky rozmýšľajú či kúpiť rožky alebo mlieko. Vlastná hlava sa nám vyškiera do očí, že vyžiť zo 400 eur je obdivuhodný slovenský talent a že taký priemerne inteligentný Francúz by zrejme podpálil celú krajinu. Ale čo zaujíma nás ? Nejaký pajác čo zabil ďalších dvoch, takých istých ako on..Čo keby sme riešili veci, ktoré môžeme zmeniť. Skúste najskôr otvoriť oči a zistiť, či netrpí niekto z vašich blízkych skôr, ako sa začnete ukájať nad milosťou nejakého českého....ja ani neviem ako ho nazvať. 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo by sa mali Slováci začať báť Čechov

Slovensko bude musieť vynaložiť viac úsilia a vynaliezavosti, aby ho Brusel v zhluku „podivných“ demokracií na východ od Nemecka rozpoznal

KULTÚRA

Českú fotografiu roka vyhral Slovák. Ukázal sfanatizovaný dav

Martin Bandžák vyhral už aj v minulosti.


Už ste čítali?