Na Slovensku nepredstaviteľné!

Autor: Pavol Valášek | 21.4.2017 o 11:28 | Karma článku: 3,08 | Prečítané:  772x

Politici, korupcia, zlo, nefunkčný systém. K tomu si prirátajme všetky skutky, ktoré sa nestali a dostaneme obraz o tom, aká nálada panuje v našej krajine. A čo robíme preto aby sa to zmenilo ? 

Na miesto toho, aby sme začali všetci od seba, väčšina, (nie všetci) ešte prilievajú olej do ohňa. Slovné spojenie "na slovensku nepredstaviteľné" my už príde tak otrepané ako "nemáte právo a skutok sa nestal..." Konkrétne teraz narážam na status športovej stránky na sociálnej sieti faceboook. V českej hokejovej extralige sa odohral posledný zápas finálovej série na ľade Brna. Domáci hráči po víťazstve nad Libercom oslavovali majstrovský titul, keď v tom fanúšikovia víťazného tímu začali skandovať "LIBEREC, LIBEREC!"....Normálny príčetný športový fanúšik si povie, pekný moment. Ale čo urobí pravý nefalšovaný amatérsky slovenský web ? Napíše pseudo článok s titulkom "Na slovensku asi nepredstaviteľné", a čo ma zarazilo ešte viac, pozriem sa na etablovaný, azda najväčší športový denník u nás a tam samozrejme status: "myslíte, že toto je možné aj na Slovensku?" 

Je naozaj nutné neustále zhadzovať Slovensko, všetkých ľudí ? A čo je smutné, robia to tí, ktorí majú najväčšiu moc zmeniť to k lepšiemu. Ale oni nechcú...Nad tatrami sa vznáša jeden veľký negatívny oblak a za ním je slnko, lenže to aby vyšlo by sme v prvom rade museli chcieť my, ľudia! A hľa čuduj sa, média ktoré majú možnosť písať o dobrých veciach, a samozrejme kriticky riešiť tie zlé, sa ukájajú  nad titulkami ako je to tu NEPREDSTAVITEĽNÉ! 

Zaujímavé, minulú sezónu urobili to isté fanúšikovia Nitry v Žiline. Počkať, bolo to na Slovensku? A že kultúra na štadiónoch pokrivkáva? Tak poďme odsúdiť milión fanúšikov, kvôli pár desiatkam ehm....Si predstavte, že minulý víkend prerušili v najvyššej francúzskej futbalovej súťaži zápas po tom, čo fanúšikovia vtrhli na ihrisko a napadli hráčov. Už vidím titulky francúzskych denníkov, "toto by sa v Nemecku nestalo!!" A takto by som mohol pokračovať s výtržnosťami z Česka a zo sveta. 

Čo je toto za hnusnú chorobu našich médií, takto zhadzovať našu krajinu. Kde je trochu hrdosti? A nie, nechodím v zelenom tričku ani neoslavujem výročie Tisovej smrti. Snažím sa byť len reálne zmýšľajúci mladý človek, ktorý nechce zbabelo utiecť z krásnej krajiny v ktorej sa narodil. Tu chcem žiť, tu chcem byť produktívny a tu chcem meniť veci k lepšiemu! Lenže ako môžeme mať pozitívny obraz vo svete, keď sa sami zhadzujeme a ponižujeme. Jediné čo je v tejto peknej krajine zlé, je pár vysoko postavených ľudí na najvyšších miestach štátnych inštitúcii. 5 miliónov ľudí proti 50tim, a ešte k tomu možnosť demokratickej voľby. Slovenské média mi prídu ako neprofesionálni usmrkanci...Mám na mysli konkrétne tých, čo toto dokážu vyprodukovať..Ale mám pocit, že to budú skôr amatéri. 

Ale aby som neodbehol od témy, po dlhom čase máme vo svete pozitívny imidž vďaka hokeju. MS U18 sú jedny z najkrajších za posledné roky. 

Igor Larionov, ktorý sa na MS zúčastnil ako skaut povedal: "Je to nádherné, keď sa ráno zobudíte a okolo seba máte tak krásnu prírodu, potom prídete na štadióny a všetci sú na vás milí, začnú sa zápasy a vy neveríte vlastným očiam. Som očarený." 

"Už som to vravel aj predtým, toto je výnimočný šampionát. Toľko fanúšikov sme ešte nemali. Teší nás aj veľký záujem v Severnej Amerike, kde majú ľudia možnosť vidieť prenosy prostredníctvom TSN," vravel González na krátkom brífingu s médiami v Poprade.

González je delegátom IIHF...A pár pseudonovinárov tu ide zhadzovať slovenského fanúšika? Veci nie sú ideálne, poukazujme na zhnitý skorumpovaný systém, snažme sa veci meniť, buďme kritický ale nezhadzujme sa sa každú cenu. Buďme hrdí na to, kto sme! Naša krajina má potenciál, len si ho niekedy sami zabíjame...takýmito nepochopiteľnými útokmi a tak podobne....

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?