Nová politická relácia na JOJKE

Autor: Pavol Valášek | 18.2.2017 o 13:24 | Karma článku: 5,86 | Prečítané:  1584x

Slovenský divák si môže vybrať z viacerých politických relácií. Či už o 5 minút 12 na RTVS, rôzne pravidelné témy na TA3 alebo po novom v siedmom nebi. 

Minule som pozeral video, kde Boris Kollár a Rudolf Vaský navštívili ľudí, ktorí žijú pod mostom v Komárne. Išlo o medializovaný prípad, kde miestneho občana, ktorý pravidelne pomáha týmto bezdomovcom začali napádať úrady kvôli hygiene a ďalším byrokratickým nezmyslom. Chceli samozrejme poukázať na absurdnosť tohto prípadu a tvrdo sa voči týmto postupom ohradiť. 

Pod týmto videom som medzi rôznymi reakciami zazrel skeptický komentár v takom zmysle, že každý správny politik populista sa musí ukázať na videu či fotografii s bezdomovcom alebo inak ťažko skúšaným človekom. Vtedy som s tým nesúhlasil, pretože ak mi niekoho pomoc príde úprimná, bez bočných úmyslov, tak je to v prípade Kollára. A to nie je žiadna subjektívna sympatia. Má peňazí koľko len chce, a okrem toho mám pocit (z toho čo sledujem) že jeho pomoc je pravidelná a viac menej si nežiada aby bola medializovaná. 

V čom však mám iný názor, je relácia v siedmom nebi. Relácia na TV Joj svojim divákom prakticky každú nedeľu poskytne zdrvujúci príbeh, kde nemalú rolu hrá dobrosrdečný , citlivý a štedrý politik. Fajn, ja si nedovolím tvrdiť, že tí politici takí nie sú. Ja nepochybujem o tom, že sú to ľudia, ktorí majú srdce. O čom však pochybujem je fakt, či to patrí pravidelne každý týždeň na televíznu obrazovku v prime time v jednej z najväčších komerčných TV v našej krajine. 

Nejdem rozoberať reláciu ako takú. Politik je však verejný činiteľ. Je to človek, ktorý sa rozhodol slúžiť verejnosti a vzhľadom na finančný príjem najvyšších štátnych úradníkov je podľa mňa ich povinnosťou pomáhať ľuďom. A to nielen finančne. Mali by pomáhať veľa a často ale hlavne bez trápnej a strojenej pózy pred televíznymi kamerami. Ja verím, že ľudia ktorým je pomáhané si to vážia. A tak isto si to vážia aj všetci ostatní, pretože nikto z nás nevie, kedy by mu taká pomoc pomohla v ťažkej životnej situácii. 

Nechcem konšpirovať čo je za tým, že sa s týmito veľkými gestami politikov vrece roztrhlo. Ak si však myslia, že spojenie média + slzy + emócie + ich pomoc im vytvorí nejaký extra pozitívny imidž alebo inak povedané ak sú to nejaké úprimné Píííí ÁÁr ťahy... no neviem. U mňa to nefunguje. 

Naaranžovaná pomoc na obrazovkách komerčnej stanice nie je spása. Dá sa to aj inak a úprimnejšie. Poklona všetkým ťažko skúšaným ľuďom...A tiež všetkým, čo vedia pomáhať aj bez veľkej sledovanosti.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľutujem, že som vám zabil brata

Aké ponaučenia sa dajú odniesť zo straty blízkeho?

KOŠICE KORZÁR

Vodárne predali pozemky developerovi. Ich šéf tam kúpil 24 bytov

Hreha: Byty sú moja súkromná vec.

TV

Slovensko sa rozlúčilo s profesorom Štefanom Nosáľom

Choreograf a umelecký vedúci Lúčnice zomrel vo veku 90 rokov.


Už ste čítali?