Nová politická relácia na JOJKE

Autor: Pavol Valášek | 18.2.2017 o 13:24 | Karma článku: 5,86 | Prečítané:  1591x

Slovenský divák si môže vybrať z viacerých politických relácií. Či už o 5 minút 12 na RTVS, rôzne pravidelné témy na TA3 alebo po novom v siedmom nebi. 

Minule som pozeral video, kde Boris Kollár a Rudolf Vaský navštívili ľudí, ktorí žijú pod mostom v Komárne. Išlo o medializovaný prípad, kde miestneho občana, ktorý pravidelne pomáha týmto bezdomovcom začali napádať úrady kvôli hygiene a ďalším byrokratickým nezmyslom. Chceli samozrejme poukázať na absurdnosť tohto prípadu a tvrdo sa voči týmto postupom ohradiť. 

Pod týmto videom som medzi rôznymi reakciami zazrel skeptický komentár v takom zmysle, že každý správny politik populista sa musí ukázať na videu či fotografii s bezdomovcom alebo inak ťažko skúšaným človekom. Vtedy som s tým nesúhlasil, pretože ak mi niekoho pomoc príde úprimná, bez bočných úmyslov, tak je to v prípade Kollára. A to nie je žiadna subjektívna sympatia. Má peňazí koľko len chce, a okrem toho mám pocit (z toho čo sledujem) že jeho pomoc je pravidelná a viac menej si nežiada aby bola medializovaná. 

V čom však mám iný názor, je relácia v siedmom nebi. Relácia na TV Joj svojim divákom prakticky každú nedeľu poskytne zdrvujúci príbeh, kde nemalú rolu hrá dobrosrdečný , citlivý a štedrý politik. Fajn, ja si nedovolím tvrdiť, že tí politici takí nie sú. Ja nepochybujem o tom, že sú to ľudia, ktorí majú srdce. O čom však pochybujem je fakt, či to patrí pravidelne každý týždeň na televíznu obrazovku v prime time v jednej z najväčších komerčných TV v našej krajine. 

Nejdem rozoberať reláciu ako takú. Politik je však verejný činiteľ. Je to človek, ktorý sa rozhodol slúžiť verejnosti a vzhľadom na finančný príjem najvyšších štátnych úradníkov je podľa mňa ich povinnosťou pomáhať ľuďom. A to nielen finančne. Mali by pomáhať veľa a často ale hlavne bez trápnej a strojenej pózy pred televíznymi kamerami. Ja verím, že ľudia ktorým je pomáhané si to vážia. A tak isto si to vážia aj všetci ostatní, pretože nikto z nás nevie, kedy by mu taká pomoc pomohla v ťažkej životnej situácii. 

Nechcem konšpirovať čo je za tým, že sa s týmito veľkými gestami politikov vrece roztrhlo. Ak si však myslia, že spojenie média + slzy + emócie + ich pomoc im vytvorí nejaký extra pozitívny imidž alebo inak povedané ak sú to nejaké úprimné Píííí ÁÁr ťahy... no neviem. U mňa to nefunguje. 

Naaranžovaná pomoc na obrazovkách komerčnej stanice nie je spása. Dá sa to aj inak a úprimnejšie. Poklona všetkým ťažko skúšaným ľuďom...A tiež všetkým, čo vedia pomáhať aj bez veľkej sledovanosti.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo by sa mali Slováci začať báť Čechov

Slovensko bude musieť vynaložiť viac úsilia a vynaliezavosti, aby ho Brusel v zhluku „podivných“ demokracií na východ od Nemecka rozpoznal

KULTÚRA

Českú fotografiu roka vyhral Slovák. Ukázal sfanatizovaný dav

Martin Bandžák vyhral už aj v minulosti.


Už ste čítali?