Ľudia nezabúdajú!

Autor: Pavol Valášek | 6.2.2017 o 16:23 | Karma článku: 10,27 | Prečítané:  7683x

Božie mlyny melú pomaly, ale isto. Toto notoricky známe príslovie už použil azda každý človek. Najmä keď sa cítil dotknutý, bolo mu ublížené a spravodlivosť nebola učinená.   

V tomto prípade bola spravodlivosť ušliapaná, zničená a odišla na smetisko politických dejín spolu s vtedajším premiérom Slovenskej republiky. Čo ma však priviedlo k napísaniu tohto blogu ? Nie je mojím cieľom rozoberať skutky, ani ľudí ktorých sa to týkalo. Veľa kvalitného materiálu je voľne dostupného na internete aj v knihách. Ako človek, ktorého kauza zaujíma dlhé roky chcem vyjadriť potešenie. 

Po dlhých 22. rokoch po týchto skutkoch ľudia nezabudli! Nie že nezabudli, ale o spomínaných činoch aj nahlas a intenzívne hovoria.  

Ale  k čomu smerujem? Myslím, že ľuďom, ktorí sa zaujímajú o verejné dianie a najmä starším nemusím podrobne opisovať 90. roky. Prepojenia mafie na politiku, únos prezidentovho syna, Róbert Remiáš, Mečiarove amnestie...Dobre známe pojmy...Je ťažké dúfať, že sa dočkáme učinenia spravodlivosti za ohavné skutky spáchané v tomto temnom období. Napriek okolnostiam, musíme veriť! Aspoň je však v spoločnosti vidieť, že ani po dlhých rokoch sa nezabudlo, že sa vinníci tejto ťažoby len tak ľahko nezbavia a budú s ňou žiť do smrti. 

Hudba

Jeden pekný a mrazivý moment, sme mohli postrehnúť na youtube. Raper Tono S. uverejnil song s názvom Neublížil som, a pod ním sa objavil komentár od  ženy, ktorej bolo  ublížené najviac.  

Pre lepšie pochopenie odporúčam vypočuť si pieseň...Možno malé mínus je, že veľa ľudí bude mať výhrady k hip hopovému štýlu. 

Anna Remiášová Pred 6 dňami

„Pán Tono S., ..... silné a pravdivé. Ešte mám husiu kožu a musím to rozdýchať.... ĎAKUJEM VÁM. S úctou a pozdravom, Remiášová“

Toto nepotrebuje ďalší komentár...

Film

Moment, na ktorý sa ja osobne veľmi teším. Film Únos uvedú do kín od 2. marca.

Posledný deň prvého roku mladej slovenskej republiky sa chýli ku koncu. Všetci oslavujú. Kráľ podsvetia Efendi, aj Prezident. Iba Predseda nemá čo oslavovať. Prezident, ktorému on sám vyšliapal chodník k funkcii, odmietne vymenovať jeho šikovného Chalaniska za ministra. Prezident sa stane nepohodlným. Ako ho prinútiť počúvať, čo chce Predseda?   Kúsok textu z oficiálnej stránky tvorcov. 

Výzvy známych osobností

Je chvályhodné, že sa nahlas k podobným háklivým situáciám vyjadrujú aj známe osobnosti. Veď práve oni sú tí, ktorí majú moc ovplyvňovať ľudí respektíve svojich fanúšikov. Ľudia ich obdivujú, dennodenne sledujú v televízií, počúvajú v rádiách. Je preto tak trochu povinnosť aby sa zásadne postavili za niektoré spoločensko politické otázky. Čo sa v tomto prípade stalo a osobne ma to teší. Vyzývajú najmä poslancov NR SR, aby sa postavili za zrušenie Mečiarových amnestií. Známy herec Matej Landl napríklad povedal:

„Bol to morálny úpadok moci, ktorý treba napraviť. Sú tam obete, vražda Remiáša a únos Kováčovho syna, čo sú trestné činy, a to nie je akceptovateľné, pretože by to mohlo byť brané ako precedens pre budúce hlavy štátov.“ (zdroj cas.sk) 

Na každú sviňu sa varí voda...A mnoho ďalších podobných prísloví by mi pasovalo na záver tohto textu. Ťažko povedať, či vinníkov postihne trest na zemi, alebo sa o to postará iná, vyššia moc. Jedno je isté, ani po dvoch desaťročiach tieto špinavosti nezapadli prachom, nezabúdajme ani naďalej... 

Myslíte si, že sa ešte podarí vyšetriť túto kauzu a usvedčiť ľudí, ktorí Remiáša dali zabiť – hoci by to mohlo viesť až k Lexovi?

Bol niekedy skutočný záujem a je skutočný záujem, aby boli takéto trestné činy objasnené ? bývalý vyšetrovateľ Peter Vačok pre aktuálne.sk v roku 2016

 

"Teraz je tá situácia ešte náročnejšia, pretože stará kriminalistická zásada hovorí, že čas hrá vždy v prospech páchateľa. Treba si uvedomiť, že pre súčasných vyšetrovateľov, prokurátorov alebo súd – ak sa ten prípad dostane na súd – bude situácia mimoriadne náročná, ale chcem poznamenať, že určite nie beznádejná. Boli prípady, ktoré sa podarilo objasniť po niekoľkých rokoch a ja pevne verím, že sa to podarí aj v tomto prípade," bývalý šéf slovenských vyšetrovateľov, generál Jaroslav Ivor pre aktuálne.sk v roku 2016

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo by sa mali Slováci začať báť Čechov

Slovensko bude musieť vynaložiť viac úsilia a vynaliezavosti, aby ho Brusel v zhluku „podivných“ demokracií na východ od Nemecka rozpoznal

KULTÚRA

Českú fotografiu roka vyhral Slovák. Ukázal sfanatizovaný dav

Martin Bandžák vyhral už aj v minulosti.


Už ste čítali?