Faktická poznámka k práci nemenovanej exekútorky

Autor: Pavol Valášek | 10.1.2017 o 13:05 | Karma článku: 10,69 | Prečítané:  8294x

Niekedy v lete minulého roka, nejdem uvádzať presné dátumy lebo by som klamal, ma zastihol nepríjemný telefonát. 

Bol z agentúry cez ktorú som bol v tom čase na brigáde. Vraj sa mám zastaviť a podpísať doporučený list od exekútora. No neviete si predstaviť čo sa vo mne odohrávalo. Exekúcia?! Aká a začo ? ... Ako to väčšinou býva pri takýchto nečakaných situáciách, bolo to bizarné. Nejaký  nadporučík XY mi v roku 2013 vystavil blokovú pokutu 10 eur. Za čo to bolo už neviem a popravde ani sa mi nechcelo pátrať. Mohol v tom byť alkohol, niekde som sa vy...ehm alebo ja neviem, stáva sa. Vo finále teda pani exekútorka pýtala 70 eur. 

Trochu som si ponadával, „pochválil“ som sa známym a list som odložil do šuflíka. Časom som na to pozabudol a exekútorka teda začala konať. Najskôr mi prišiel ďalší list, že si „svoje“ peniaze stiahne z môjho účtu. Dobreee veď to zaplatím daj pokoj ty...Asi takto  vyzerali moje reakcie na listy od exekútorky. 

Až jedného dňa šoková terapia. Prečo mi do čerta zmizlo 70 eur z účtu ??! Bežím do banky a v tom mi to trklo...Aha, okej tak si ich zožer a už mi dajte pokoj banda špinavá...A  viac som tomu nevenoval pozornosť. 

Až prednedávnom, keď som sa hrabal vo veciach do školy a všelijakých listoch, natrafil som na pozdravy od milej pani exekútorky. Počkať počkať a kde je list o tom, že exekúcia bola vybavená? Volám teda, a keď som sa na 15 pokus dovolal, pozbieral som všetky zostatky slušnosti a povedal som jej, že mi neprišiel list, ktorý mi potvrdí, že mám s nimi svätý pokoj. Nejaký arogantný, zjavne dotknutý hlas /že si ja dovoľujem volať!/ mi zamrmlal, že áno, že mi to pošlú. A list do dnešného dňa nikde. Keď si idú vymáhať, vtedy sú mimoriadne aktívni! To im nie je zaťažko poslať aj 10 listov kade tade, kde vás len nájdu. Nazrel som teda do zákona: 

§36 ods. 10 -  Na požiadanie povinného a na účel preukázania splnenia dlhu podľa § 46 ods. 3 exekútor vystaví písomné potvrdenie o splnení dlhu alebo jeho časti na tlačive zverejnenom na webovom sídle ministerstva.

V ďalšej fáze som teda skúsil nadviazať kontakt emailom, no zatiaľ neúspešne. Po tej ochote v telefóne už odpoveď ani nečakám, musím svoj list teda získať ráznejším spôsobom. Medzi tým som si pre overenie ešte získal ďalšie informácie. Kontaktoval som  banku, kde mi potvrdili, že výpis z účtu by mi v budúcnosti /nedajbože/ neslúžil ako plnohodnotný doklad o uhradení exekúcie. Jeden email som poslal aj špecialistovi na exekútorov a ich praktiky Martinovi Daňovi, ktorý mi tiež potvrdil, aby som žiadal list o zastavení exekúcie. 

Viem, že svoj list dostanem v najbližších dňoch. Keď „pani“ exekútorka nepochopí, že to rozhodnutie chcem mať naozaj založené vo svojich papieroch, stále je tu slovenská komora exekútorov a iné orgány. Ešte pre doplnenie, chyba sa môže stať aj na strane pošty, to je však po toľkých pokusoch naozaj málo pravdepodobné. To sa môže stať raz, maximálne dvakrát.  Koniec koncov, beriem to ako poučenie a pokiaľ je to len trochu možné, majte svätý pokoj s touto háveďou a ich praktikami. 

PS: Práve rozmýšľam, čo by sa stalo, keby som sa toho rozhodnutia nedožadoval a o pár rokov by sa mi dotyčná ozvala aj s trojnásobnou sumou, ktorú ide vymáhať. To by som bol asi televízna hviezda..v KRIMI novinách!

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo by sa mali Slováci začať báť Čechov

Slovensko bude musieť vynaložiť viac úsilia a vynaliezavosti, aby ho Brusel v zhluku „podivných“ demokracií na východ od Nemecka rozpoznal

KULTÚRA

Českú fotografiu roka vyhral Slovák. Ukázal sfanatizovaný dav

Martin Bandžák vyhral už aj v minulosti.


Už ste čítali?