Koľko dobrej energie zmestíme do jedného blogu ?

Autor: Pavol Valášek | 6.1.2017 o 17:26 | Karma článku: 1,74 | Prečítané:  337x

Karma, pozitívne myslenie či želaj si a vesmír ti splní. V našich časoch sa ľudia intenzívne venujú pozitívnemu mysleniu a karme všeobecne. 

Neviem ako tomu bolo v minulosti ale nevidím na tom nič zlé. Až na všelijakých šarlatánov, ktorí poradia ako „zaručene“ prilákať šťastie. 

Niečo je skutočne pravdivé, niečo prikrášlené v rôznej literatúre o pozitívnom myslení. Jedno viem však na milión percent...Byť smutný je na nič. V posledných rokoch som sa akosi prirodzene obrnil proti negativizmu. Trochu je to mnou ale z veľkej veľkej časti je to rodinou, priateľmi a nastavenou mysľou. Nejdem tu teraz mudrovať o tom ako si nevšímať problémy a bla bla....

V hlave mi však dlhšiu dobu pobehuje nápad. Pôvodne som to chcel urobiť ako video ale...Potom som si spočítal všetkých „youtuberov“  a vlogerov...No neprišlo mi to ako dobrý nápad. Tak som premýšľal ďalej. A prečo nie písmo ? Písaný blog má tiež silu, pomocou písma ľudia  dokážu cítiť emócie rovnako ako z audiovizuálneho výstupu.  Dlho som sa odhodlával uverejniť tento blog alebo lepšie povedané experiment ? Čo ak to ľudia nepochopia... Ale ako sa hovorí kto sa bojí, nech nechodí do lesa a nech už to dopadne akokoľvek, nejde o nič prevratné, jediné čo sa môže stať, je Vaša Neaktivita. 

Tak teda k veci.  Podeľte sa o to čo by vás potešilo alebo koho ste potešili vy. Komu ste spríjemnili deň, kto vám pomohol s nejakou banálnou maličkosťou, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako hlúposť ale zlepšila vašu náladu ? Na konci blogu uvediem mail, kde by som rád videl vaše historky, príbehy, fotky, hoci čo, vďaka čomu si dokážeme, že na Slovensku sa oplatí žiť. Že ľudí s dobrým srdcom je tu stále dosť :). Nebojte sa aktivity, nezaberie to ani 5 minút a prečo na chvíľu nezabudnúť na všetku politiku a políciu, sudcov a korupciu, Bašternákov, Kaliňákov, Ficov, prostitútky... Z materiálu, ktorý mi príde potom urobím jeden veľký článok aby sme nezabudli, že svet vie byť aj pekné a svetlé miesto. Bude to náš spoločný blog, s ktorým si spríjemníme deň napríklad pri rannej káve. 

"Medzi dvoma ľuďmi platí pri dobročinnosti tento zákon: Jeden aby hneď zabudol, že niečo dal a druhý aby nikdy nezabudol, že niečo dostal." Lucius Annaeus Seneca

valasekpavol@azet.sk

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?